• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 13 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 грудня 2023 року о 11:31

  Ситуація в енергосистемі станом на 13 грудня: дефіциту електроенергії немає, обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту електроенергії за минулу добу не зафіксовано і не передбачається на поточну. Електроенергії, яку генерують українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Також буде здійснюватися комерційний імпорт електроенергії.

  Протягом доби в короткострокові аварійні ремонти вийшли 2 блоки ТЕС. Аварійно відключалось обладнання на одній з ТЕЦ, проте електроцентраль уже в роботі.

  Шахти, які вчора перебували без напруги внаслідок ворожого обстрілу, – заживлено.

  Графіки відключень електроенергії не застосовуються в жодній з областей. Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована.

  Нагадуємо, що дуже важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо зранку з 9:00 до 11:00 та ввечері - з 17:00 до 19:00).

  Міністерство енергетики звертається до споживачів з проханням заощаджувати електроенергію. Не використовуйте енергоємні прилади в часи-пік - перенесіть прання на нічні години. Так ви допоможете тим, хто потребує світла найбільше: лікарям, комунальникам, військовим.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технологічні порушення на ПС 330 кВ НЕК «Укренерго» в Чернівецькій області відключався автотрансформатор. Роботу було відновлено. Без знеструмлень споживачів.

  Також відключилась повітряна лінія 330 кВ у Харківській області. Причина відключення з'ясовується.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі стабільний - становить 15,66 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії склав 2,703 МВт*год. Експорт не здійснювався.