• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 9 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 вересня 2023 року о 12:55

  Ситуація в енергосистемі на 9 вересня: з випередженням графіка вийшов з ремонту черговий атомний блок 1000 МВт, у Кривому Розі після ракетної атаки частково припинено газопостачання

  Генерація

  Більш ніж на два тижні раніше запланованого терміну вийшов з ремонту черговий атомний блок однієї з АЕС потужністю 1000 МВт. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів.

  Минулої доби вдень протягом години застосовувалося обмеження виробництва ВДЕ.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  Наслідки обстрілів

  У Кривому Розі внаслідок ракетної атаки вибухом пошкоджено більше 10 багатоповерхових та приватних будинків. Енергетики перевіряють стан газового обладнання - для цього у пошкоджених будинках було перекрито газопостачання. Минулої доби газ повернули 60 абонентам, підключення інших заплановано на 9 вересня.

  Ситуація у прифронтових областях 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Запорізькій області після обстрілів була пошкоджена повітряна лінія 35 кВ та знеструмлено дві підстанції 35 кВ. Обстеження та ремонт будуть можливі з дозволу військових. В області триває відновлення раніше пошкоджених ліній. За добу енергетики заживили близько 5 тисяч абонентів.

  У Донецькій області через обстріли вимикалися 2 повітряні лінії 35 кВ, що призвело до знеструмлення 10,5 тисячі споживачів у 22 населених пунктах. Частково абонентів заживили, ремонтні роботи проводяться з дозволу військових.

  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Харківській, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС 

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 8 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,00 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.