• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 8 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 грудня 2023 року о 12:06

  Через обстріли в енергосистемі фіксується дефіцит електроенергії, обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ 

  Через пошкодження генеруючого обладнання внаслідок обстрілів та зростання споживання в енергосистемі виник незначний дефіцит електроенергії (від 1 до 2,5% від добового обсягу споживання електроенергії).

  Для збалансування системи було використано імпорт - екстрену допомогу від країн-сусідів, це є одним із інструментів покриття зростання споживання.

  Використання цього інструмента планується і на поточну добу.

  Наразі графіки відключень не застосовується в жодній з областей. Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована.

  Однак є важливим зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо у вечірні з 17:00 до 19:00).

  Міненерго звертається до споживачів з проханням допомогти енергетикам - зменшити використання енергоємних приладів саме у ранкові та вечірні години пік.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Упродовж доби ворог завдавав обстрілів по ТЕС у прифронтовій зоні. Через значні ушкодження в аварійний ремонт вийшли 2 блоки. Також під час обстрілу станції відключилось обладнання на лінії 330 кВ.

  Ракетного удару завдано по одній із шахт ДП «Торецьквугілля». Роботу шахти зупинено.

  Через бойові дії пошкоджено обладнання із загорянням підстанції в Харківській області. Без світла залишилася лікарня, побутові споживачі.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС 

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15:66 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ 

  Імпорт електроенергії склав 1122 МВт*год. Експорт не здійснювався.