• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 4 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 жовтня 2023 року о 13:50

  Вийшов з ремонту черговий блок теплової генерації потужністю 200 МВт, обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ склали 661 МВт

  Генерація

  Учора на одній з ТЕС вийшов з ремонту енергоблок, який додав до енергосистеми додаткові 200 МВт потужності. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Учора застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії загальною потужністю 661 МВт.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Ситуація у прифронтових областях

  Через обстріли залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Ситуація у регіонах

  Учора вимикалася повітряна лінія 110 кВ, яка з’єднує Вінницьку та Житомирську області. Без світла тимчасово залишалися близько 10 тисяч споживачів. Також зафіксовано порушення руху потягів. Усіх споживачів було заживлено.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 15,81 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС 

  У Херсоні триває відновлення мереж, пошкоджених під час повені. Минулої доби заживлено 70 точок доступу, у місті залишаються знеструмленими більше 2 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Експорт/імпорт 

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 1 114,00 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови склав 937,00 МВт*год.