• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 4 травня: ворог атакував енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 травня 2024 року о 10:56

  Ситуація в енергосистемі на 4 травня: ворог атакував енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини; Україна отримувала надлишки електроенергії з Польщі та зверталася по аварійну допомогу до сусідніх країн.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах споживачі не обмежувалися.

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом, а також аварійною допомогою. Вчора у години вечірнього піку на запит України здійснювалося аварійне постачання електроенергії з енергосистем Румунії, Польщі та Словаччини. Сумарний обсяг екстреного постачання склав менше відсотка від добового споживання електроенергії.

  Також у денні години Україна на запит Польщі в екстреному порядку отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Вночі ворог атакував енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини. В результаті знеструмилась підстанція, а разом з нею – дві шахти (людей на поверхню не виводили), водоканал, промислові та побутові споживачі. Споживачів та підстанцію було заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води в ставку-охолоджувачі стабільний 15,40 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5712 МВт*год.