• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 4 березня: дефіциту електроенергії не фіксується, у резерві 13 одиниць генеруючого обладнання ТЕС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 березня 2024 року о 09:56

  Ситуація в енергосистемі на 4 березня: дефіциту електроенергії не фіксується, у резерві 13 одиниць генеруючого обладнання ТЕС.

  Генерація та споживання

  Дефіциту в енергосистемі не спостерігається. В аварійний ремонт виведено блок ТЕС. Водночас у резерві - 11 блоків і 2 корпуси ТЕС та ТЕЦ, які будуть задіяні у разі потреби. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  Наслідки обстрілів

  Через обстріли знеструмлено повітряну лінію електропередачі 110 кВ на Донеччині.

  Внаслідок вибухової хвилі від авіаудару відключено обладнання на газорозподільній мережі у Шосткинському районі Сумської області, відключено від газопостачання 80 абонентів.

  Ситуація на ЗАЕС

  Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,54 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Імпорт/ експорт

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 132 МВт*год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 13 264 МВт*год.