• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 31 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 серпня 2023 року о 11:30

  Підключено до мережі енергоблок ТЕС потужністю 190 МВт, через негоду знеструмлено близько 100 тисяч споживачів у кількох областях.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Після завершення капітального ремонту підключено до мережі енергоблок на одній з ТЕС робочою потужністю 190 МВт. Загалом вже відремонтовані та перебувають у ремонті 24 енергоблоки теплової генерації потужністю у понад 4,3 тисячі МВт. Це понад 60% від загальної кількості.
  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Країною продовжує рухатися потужний грозовий фронт зі шквальним вітром, через що у західних та центральних областях знеструмлено близько 100 тисяч споживачів у 263 населених пунктах. Більшість - на Львівщині, де світла чекають більше 77 тисяч людей у 152 населених пунктах. Енергетики ведуть інтенсивні ремонтні роботи. 

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через нічний обстріл пошкоджено мережі у Покровському районі Дніпропетровської області. Без світла близько 200 споживачів у селищах поблизу Нікополя. Станом на ранок ремонтні роботи ведуться з дозволу ДСНС.
  Також через нещодавній обстріл була пошкоджена повітряна лінія 10 кВ і знеструмлювався один населений пункт поблизу Одеси. Наразі ремонтні роботи завершено, споживачів заживлено.
  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС 

  У Херсоні минулої доби відновили 1,5 кілометра кабельної мережі 6 кВ та заживили кілька багатоповерхівок у мікрорайоні Острів, які були знеструмлені після підтоплення. Без світла у місті залишаються близько 9,7 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,07 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ 

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 2 058,00 МВт*год. Експорт відсутній.