• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 29 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 серпня 2023 року о 11:36

  Підключено до мережі енергоблок однієї з ТЕС потужністю 150 МВт, через обстріли на Донеччині знеструмлено два міста.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Після ремонту раніше запланованого терміну відновив роботу енергоблок однієї з ТЕС. Він додасть до енергосистеми 150 МВт.
  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Донецькій області через обстріли пошкоджено мережі, що призвело до знеструмлення більше 21 тисячі абонентів у містах Торецьк, Дружківка та прилеглих селищах. Споживачів частково заживлено, відновлювальні роботи тривають.
  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технологічне порушення двічі короткостроково вимикалася повітряна лінія 330 кВ Чорнобильська АЕС-Славутич, лінію повернуто в роботу в автоматичному режимі. Також короткостроково вимикалися лінії 330 кВ у Вінницькій та Львівській областях.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  У Черкаській області через технологічне порушення вимикалася лінія електропередачі 110 кВ, що призвело до знеструмлення близько 5 тисяч споживачів у Звенигородському районі. Споживачі заживлені. 

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Через грозовий фронт зафіксовано пошкодження ліній електропередачі у Чернігівській області. Знеструмлено 5 населених пунктів, відновлювальні роботи тривають.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС 

  У Херсоні минулої доби підключили більше 100 абонентів, які були знеструмлені після підтоплення. Без світла залишаються близько 10 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,09 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ 

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 1 295,00 МВт*год. Експорт відсутній.