• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 27 квітня: ворог атакував енергетичні об’єкти у трьох областях
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 квітня 2024 року о 10:41

  Ситуація в енергосистемі на 27 квітня: ворог атакував енергетичні об’єкти у трьох областях; через мережеві обмеження діють графіки відключень на Харківщині та у Кривому Розі.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості - у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах минулої доби споживачі не обмежувалися.

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії. Також Україна на запит Польщі в екстреному порядку отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. Сумарний обсяг екстреного постачання склав менше 1% від добового споживання електроенергії.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Вночі ворог атакував об’єкти енергетичної інфраструктури у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській областях. Є пошкодження на об’єктах генерації електроенергії. На одному з об’єктів поранено начальника зміни - енергетик отримав контузію.

  Також ворог атакував об’єкт газової інфраструктури у західній області.

  СТАН МЕРЕЖ

  У Донецькій та Дніпропетровській областях короткостроково вимикалися високовольтні повітряні лінії.

  В Одеській області з технологічних причин вимикалося обладнання на підстанції обленерго. Вимикались побутові споживачі. Впродовж кількох годин усіх було заживлено.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  На Донеччині знеструмлювалася шахта. У той момент працівників під землею не було. Підприємство заживлене.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 6629 МВт*год. Також передбачається експорт – 1158 МВт*год.