• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 25 липня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 липня 2023 року о 13:13

  Через аварію на обладнанні оператора системи передачі НЕК «Укренерго» знеструмлювалися понад 30 тисяч споживачів, були задіяні графіки аварійних відключень.

  СТАН МЕРЕЖ

  Продовжуються аварійні ситуації в мережах оператора системи передачі НЕК «Укренерго» на Одещині. Учора через перевантаження автотрансформатора на підстанції 330 кВ були тимчасово знеструмлені понад 30 тисяч споживачів в Одеській області. Були задіяні графіки аварійних відключень. За кілька годин усіх споживачів було заживлено.

  Причиною відключень стала аварійна ситуація на іншій підстанції 330 кВ, яка сталася напередодні, а саме ненадійність роботи та перевантаження задіяних резервних ліній електропередачі.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Електроенергії, яку виробили українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Ворожий терор прифронтових і прикордонних з рф областей триває. Залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні заживили понад 150 споживачів, які були відключені через підтоплення. У місті залишаються без світла 11,7 тисячі споживачів.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Відновлювальні роботи сповільнені, зокрема, через постійні ворожі обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Учора, попри вимоги Держатомрегулювання та НАЕК «Енергоатом», на тимчасово окупованій АЕС було переведено у «гарячий зупин» енергоблок № 4, що є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки. Після підриву дамби Каховської ГЕС та критичного падіння рівня води у Каховському водосховищі це створює додаткові ризики для підживлення станції водою зі ставка - охолоджувача та відповідно безпечного функціонування обладнання ЗАЕС.

  Наразі фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Він становить 16,34 м. Поки що цього достатньо для забезпечення потреб станції.