• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 23 травня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 травня 2024 року о 10:42

  Застосовуються обмеження електропостачання для споживачів; на Донеччині через обстріли зупинялася робота обладнання шахти - під землею залишалися понад 160 працівників 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Румунії, Словаччини та Польщі.

  У денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

  У Полтавській та Сумській областях додатково були аварійні відключення.

  З 0:00 до 7:00, а також з 19:00 до 24:00 в усіх регіонах застосовувалися обмеження промислових та побутових споживачів. Сьогодні у ранкові та денні години на запит України буде здійснюватися аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини та Польщі, також діють обмеження для споживачів.

  Нагадуємо: причина обмежень - значні пошкодження енергетичної інфраструктури після масованих російських атак. Тривають відновлювальні роботи.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Через пошкодження на одній із шахт на Донеччині сталася зупинка вентиляційного обладнання. На поверхню було виведено 137 працівників. Пізніше внаслідок обстрілу вентиляційне обладнання зупинилося на іншій ділянці шахти. 26 працівників були сповіщені про аварійну ситуацію і залишилися в шахті до кінця зміни для забезпечення функціонування об’єкта.

  СТАН МЕРЕЖ

  На Сумщині через падіння будівельних уламків під час відновлювальних робіт після російських атак пошкоджено кабель на одній з підстанцій. Внаслідок цього було знеструмлено обладнання підстанції та приєднаних до неї побутових споживачів. Усіх споживачів заживлено.

  У Харківській області відключалась повітряна лінія обленерго, при цьому знеструмлювалась високовольтна підстанція, підстанції обленерго, а також приєднані до них побутові споживачі. Всіх заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,30 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – близько 14 000 МВт*год. Експорту не передбачається.