• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 23 листопада
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 листопада 2023 року о 10:51


  ОНОВЛЕНО

  Вийшли з аварійних ремонтів чотири блоки ТЕС, ситуація в енергосистемі контрольована, застосування планових відключень побутових споживачів НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ 

  Температури повітря знижується, а отже, зростає і споживання електроенергії. Максимум навантаження вчора було зафіксовано о 17:30. 

  Усі генерації докладають максимум зусиль для покриття потреб споживачів та промисловості. 

  Працюють 9 атомних блоків. Також учора протягом доби вийшли з короткострокових ремонтів 4 блоки ТЕС у різних регіонах. У  резерві три одиниці обладнання теплової генерації. Загальний приріст теплової генерації за добу складає понад 700 МВт. 

  Станом на ранок енергосистема збалансована. Ситуація контрольована. 

  У вечірній пік споживання для покриття можливої нестачі є можливість залучення імпортованої електроенергії. 

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ 

  Через падіння уламків дрона у Вінницькій області пошкоджено повітряну лінію 330 кВ. Лінія аварійного ремонту не потребує.

  На Харківщині за добу через бойові дії було пошкоджено три лінії електропередачі. Всього знеструмленими залишаються 17,2 тисяч абонентів. Ведуться роботи із залученням саперів та спецтехніки.

  У Запорізькій області через бойові дії знеструмленими залишаються 62 населених пункти – це майже 26 тисяч абонентів.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ 

  Ворог продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру в регіонах. Крім того, додаткові проблеми створює негода. Водночас застосування  планових відключень побутових споживачів не передбачається. 

  Через негоду та бойові дії без світла -  413 населених пункти.

  На Дніпропетровщині через бойові дії вимикалися 4 лінії електропередачі – 1,2 тисячі абонентів залишалися без світла. На ранок всіх споживачів заживлено.  

  Також через технічні порушення є відключені від газопостачання абоненти у м. Дніпро. 

  У Херсоні  після підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС залишаються відключеними 746 точок обліку, а з урахуванням бойових дій – понад 42 тисячі абонентів.

  У Херсонській області через бойові дії знеструмлено 48 населених пунктів та 27,2 тисячі точок обліку. 

  На Донеччині через бойові дії за добу було знеструмлено 6 населених пунктів (6,8 тисяч абонентів). Енергетики повернули світло до 3 населених пунктів та заживили більше 6 тисяч точок обліку. Без електропостачання залишаються 113 населених пункти. 

  У Запорізькій області з технологічних причин за добу було відключено 4 населених пункти (5,4 тисячі споживачів). З них уже на ранок енергетики повернули світло у 3 населених пункти. 

  Внаслідок несприятливих погодних умов  знеструмлено 5 населених пунктів на Чернігівщині (понад 600 абонентів). Тривають роботи з відновлення електропостачання. Через бойові дії повністю без світла залишаються 10 населених пунктів і 7 – частково. 

  Загалом ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована. 

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС 

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку - охолоджувачі ЗАЕС - 15,66 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ 

  Імпорт електроенергії за минулу добу склав 2707 Мвт*год, експорт - 720 МВт*год.