• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 23 лютого: зафіксовано профіцит електроенергії - надлишки передавалися до Польщі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 лютого 2024 року о 10:06

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  В енергосистемі України вчора вдень через надлишок виробітку електроенергії сонячними електростанціями виник профіцит. На запит НЕК «Укренерго» надлишки передавалися до Польщі. Сумарна величина переданої електроенергії 1440 МВт*год (з 11:00 до 16:00 години).

  Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  У поточний ремонт вийшли блок та корпус ТЕС, водночас після короткострокового ремонту до роботи повернуто один енергоблок теплоелектростанції. У резерві 11 одиниць генеруючого обладнання ТЕС, яке буде задіяне у разі потреби.

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок бойових дій знеструмлено високовольтну лінію 330 кВ у Запорізькій області, роботи з відновлення будуть проведені за безпекових умов.

  На високовольтній лінії 330 кВ, яка живила Запорізьку атомну електростанцію, тривають ремонтні роботи. ЗАЕС залишається на одній лінії живлення.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технічні причини на Миколаївщині вимикалось обладнання на підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго». Усі споживачі підключені.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі дещо знизився і становить 15,58 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1018 МВт*год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 2793 МВт*год.