Ситуація в енергосистемі на 2 січня

Міністерство енергетики України, опубліковано 02 січня 2024 року о 12:14

В Україні зафіксовано профіцит електроенергії, зменшувалося навантаження об’єктів ВДЕ.

Генерація та споживання 

В енергосистемі України зафіксовано профіцит електроенергії, надлишки екстрено передавалися сусідній Польщі (з 12:00 до 16:00). Загальний обсяг склав 1200 МВт*год. Також минулої доби протягом години зменшувалось навантаження об`єктів ВДЕ.

В аварійний короткостроковий ремонт виведено корпус на блоці ТЕС. Водночас в роботу підключено блок ТЕС.

Станом на 9:00 в резерві 8 одиниць генеруючого обладнання, які можуть бути активовані у разі потреби. Енергосистема збалансована. Ситуація контрольована. Графіки відключень електроенергії не застосовуються.

Наслідки обстрілів 

У результаті обстрілу відключалась лінія 150 кВ у Дніпропетровській області, знеструмлень споживачів не було, лінію вже включено в роботу.

Також через падіння уламків БПЛА в Київській області минулої доби відключилась повітряна лінія - без знеструмлених споживачів.

Ситуація на ЗАЕС 

Рівень води у ставку-охолоджувачі стабільний - 15,63 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Імпорт/ Експорт 

Імпорт електроенергії минулої доби склав 3957 МВт*год. На поточну добу планується експорт.

Введіть дату у форматі дд/мм/рррр