• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 2 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 10:09

  Дефіциту електроенергії немає; шахтарі, заблоковані через обстріл і знеструмлення у Кривому Розі, виведені на поверхню 

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту в енергосистемі України не фіксується.

  У короткостроковий ремонт виведено блок і корпус ТЕС. Всього в резерві два блоки і три корпуси теплоелектростанцій, які буде задіяно у разі потреби. Система збалансована.

  Водночас важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (з 10:00 до 12:00 та з 17:00 до 19:00). Міненерго закликає споживати електроенергію відповідально.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок атаки БПЛА на підстанції НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області відключились повітряні лінії. Є загоряння та відповідно пошкодження обладнання на підстанціях, масштабні знеструмлення, зокрема - шахт. Станом на 9:00 усіх шахтарів виведено на поверхню. Триває огляд наслідків пошкоджень та роботи з відновлення електропостачання за резервними схемами.

  Також через ворожий обстріл дронами сталася пожежа на одному з газових об’єктів у Харківській області. Без постраждалих. Наслідки з'ясовуються.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технічні причини відключалась лінія ПЛ 35 кВ в Чернівецькій області, внаслідок цього знеструмилась підстанція, яка живить побутових споживачів. Усіх абонентів заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,60 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії - 2475 МВт*год. Експорту не передбачається.