• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 19 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 жовтня 2023 року о 11:00

  Внаслідок ракетних ударів пошкоджено лінії електропередачі у двох областях, на Харківщині відновлено газопостачання для всіх споживачів, відключених після обстрілу

  Наслідки обстрілів 

  Внаслідок ракетного удару в Миколаївській області пошкоджено лінію електропередачі, знеструмлено понад 800 споживачів.

  Також обстрілом пошкоджено дві лінії електропередачі 110 кВ у Харківській області. Споживачі при цьому не знеструмлювалися.

  Завершено відновлювальні роботи на Харківщині, де були відключення газопостачання внаслідок обстрілу газорозподільних станцій (ГРС). Усім домогосподарствам відновили газопостачання.

  Ситуація у прифронтових областях

  Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні з рф території. Через обстріли на Донеччині знеструмлювалися 19 населених пунктів. Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Загалом за добу енергетики заживили 1,5 тисячі споживачів. Більшість із них – це абоненти в Чернігівській області.

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Надзвичайні події

  У Києві на одній із ТЕЦ стався нещасний випадок. Машиніст-обхідних турбінного відділення потрапив під струмінь пари, отримав тяжкі опіки тіла. Швидка, що прибула на місце події, констатувала смерть. Ведеться розслідування.

  Ситуація у регіонах

  Внаслідок технологічних порушень є знеструмлені споживачі у Запорізькій та Одеській областях.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні через підтоплення залишаються знеструмленими 1,5 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,71 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 195 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 3 826,00 МВт*год.