• In English
 • Мінекономіки: Державна служба зайнятості розпочала видавати ваучери на навчання за професією «сапер»
  Міністерство економіки України, опубліковано 19 жовтня 2023 року о 10:30

  Державна служба зайнятості (ДСЗ) збільшила перелік професій та спеціальностей, за яким можна отримати ваучер на навчання, до 124 найменувань. Відтепер можливе навчання за професією «сапер».

  «Зараз Україна – найбільш замінована країна у світі. Понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Тому гуманітарне розмінування – одне із критично важливих для України питань. Це можливість врятувати життя і захистити безпеку населення. А ще можливість відновити економіку. Ми не можемо чекати закінчення військових дій, ми маємо діяти вже сьогодні. 

  Підготовка спеціалістів з розмінування, з одного боку, допоможе відновленню економіки, а, з іншого боку, допоможе соціальній адаптації українців, які повертаються із армії до мирного життя, або в той чи інший спосіб постраждали під час війни», - пояснила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Навчання за професією  «сапер» в Україні здійснюватиметься у восьми закладах освіти для наступних категорій громадян:

  внутрішньо переміщені особи (ВПО);

  учасники бойових дій (УБД);

  звільнені з військової служби;

  45+ років;

  люди, які отримали поранення внаслідок війни;

  особи з інвалідністю;

  люди,  стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

  Відтепер людина, яка відноситься до вищеназваних категорій, має професійно-технічну, фахову або вищу освіту, зможе отримати ваучер на навчання номіналом до 27 000 грн та пройти відповідне навчання.

  Подати заявку чи дізнатися детальніше про послугу можна за посиланням.

  Довідково

  З початку року ваучер на навчання отримали 15 187 осіб. Профінансовано за програмою 178 млн грн. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.

  Топ-10 професій і спеціальностей, за якими були видані ваучери: психологія, медсестринство, соціальна робота, середня освіта (за предметними спеціальностями), дошкільна освіта, кухар, водій автотранспорту, електрогазозварник, тракторист-машиніст, охоронник.