• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 18 травня: ворог атакував енергооб’єкти у Полтавській та Харківській областях
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 травня 2024 року о 10:47

  Ситуація в енергосистемі на 18 травня: ворог атакував енергооб’єкти у Полтавській та Харківській областях; у години вечірнього навантаження плануються обмеження промислових споживачів.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Аварійна допомога на запит України не залучалася. Водночас у вечірні години обмежувалися споживачі.

  У денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

  Сьогодні у нічні та ранкові години на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини та Польщі.

  З 19:00 до 24:00 в усіх регіонах плануються обмеження промислових споживачів. При цьому відключення побутових споживачів наразі не передбачається.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Вночі у Полтавській та Харківській областях ворожі дрони атакували енергетичні об’єкти. Без постраждалих. Однак є пошкодження обладнання, наслідки уточнюються.

  На Донеччині під час обстрілу вимикалась повітряна лінія обленерго, внаслідок чого знеструмлювалися підстанції та приєднані до них побутові споживачі.

  СТАН МЕРЕЖ

  На Донеччині з технологічних причин короткостроково вимикалась повітряна лінія обленерго. Внаслідок цього знеструмлювалися дві шахти (людей на поверхню не виводили) та побутові споживачі. Всіх споживачів заживлено.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 20 411 МВт*год. Експорту не передбачається.