• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 17 грудня: дефіциту електроенергії немає, з капітального ремонту вийшов блок однієї з ТЕС потужністю у 150 МВт
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 грудня 2023 року о 12:37

  Ситуація в енергосистемі на 17 грудня: дефіциту електроенергії немає, з капітального ремонту вийшов блок однієї з ТЕС потужністю у 150 МВт

  Генерація

  Дефіциту електроенергії минулої доби не зафіксовано і не передбачається на поточну. Електроенергії, яку генерують українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Також буде здійснюватися комерційний імпорт електроенергії.

  Окрім цього, з капітального ремонту вийшов блок на одній з ТЕС. Він додасть до енергосистеми 150 МВт потужності.

  Протягом доби через технічні проблеми відключався блок однієї з ТЕС. Його вже повернуто до роботи.

  Графіки відключень електроенергії не застосовуються в жодній з областей. Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована.

  Споживаймо відповідально! 

  Нагадуємо, що дуже важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо зранку з 9:00 до 11:00 та ввечері – з 17:00 до 19:00).

  Міністерство енергетики звертається до споживачів з проханням заощаджувати електроенергію. Не використовуйте енергоємні прилади в години пік - перенесіть прання на нічні години. Так ви допоможете тим, хто потребує світла найбільше: лікарям, комунальникам, військовим.

  Стан мереж

  Через технологічні порушення на підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго» у Львові знеструмилося обладнання. При цьому частково знеструмилися підстанції 110 кВ у Львові. Без світла залишилися побутові споживачі та місцева промисловість. Усі

  споживачі заживлені.

  Наслідки обстрілів

  На Донеччині через бойові дії знеструмлена одна шахта. 29 працівників вивели на поверхню.

  Надзвичайні ситуації

  На одній з ТЕС на робочому місці виявлено працівника без ознак свідомості. Медики констатували смерть потерпілого. Обставини нещасного випадку з'ясовуються.

  У Дніпропетровській області на одній з підстанцій 330 кВ працівник підрядної організації під час виконання робіт отримав травму ноги. Потерпілого каретою швидкої допомоги доставлено до лікарні.

  Імпорт/ експорт

  На поточну добу заплановано комерційний імпорт електроенергії обсягом 9600 МВт*год. Експорт не передбачений.