• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 16 квітня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 квітня 2024 року о 10:27

  Ситуація в енергосистемі на 16 квітня: через негоду знеструмлювалося близько 145 тисяч споживачів на Дніпропетровщині; у Донецькій області через грозу без світла лишилася шахта - під землею були 135 робітників.

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень у Харківській області, обмеження діють і сьогодні.

  У вечірні пікові години відбувалось екстрене постачання електроенергії з Румунії і Польщі.

  Наразі енергосистема України працює стабільно та збалансовано.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Увечері через негоду відключалась високовольтна лінія на Дніпропетровщині. Лінію оперативно підключено. Також через грозу і шквальний вітер відключилось обладнання на високовольтній підстанції у Кривому Розі, знеструмилось 145 тисяч побутових споживачів, промисловість, частково - інфраструктура міста. Надвечір споживачів заживлено.

  У м. Дніпро на високовольтній підстанції відключилось обладнання, знеструмились побутові споживачі, яких протягом пів години заживлено.

  Через складні погодні умови відключилась повітряна лінія на Донеччині, знеструмились побутові споживачі і шахта (135 працівників виведено на поверхню).

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Протягом доби Чернігівщина зазнала обстрілів. Знеструмлено повітряні лінії, відключено 2,5 тисячі споживачів у 19 населених пунктах.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,47 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Усі блоки тимчасово окупованої станції перебувають у стані «холодний зупин».