• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 15 лютого: через обстріл у Львові пошкоджено об’єкти обленерго; на Донеччині знеструмлювалася шахта - евакуйовано 50 працівників
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 10:06

  Ситуація в енергосистемі на 15 лютого: через обстріл у Львові пошкоджено об’єкти обленерго; на Донеччині знеструмлювалася шахта - евакуйовано 50 працівників

  Генерація та споживання

  Дефіциту в енергосистемі не фіксується. Генерації в Україні достатньо для покриття потреб споживачів, планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  В аварійний ремонт вийшов блок і корпус ТЕС, після усунення зауважень корпус було повернуто в роботу. У резерві - 11 блоків теплоелектростанцій, які буде задіяно у разі потреби.

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  Наслідки обстрілів

  Ранковий масований ворожий обстріл не призвів до критичного впливу на роботу енергооб’єктів. Однак внаслідок удару у Львові суттєво пошкоджено кілька об’єктів оператора системи розподілу, зокрема трансформаторну підстанцію. Знеструмлено об’єкт інфраструктури.

  Минулої доби внаслідок обстрілів сталося займання на підприємстві вугледобувного комплексу на Донеччині. Відключалися повітряні лінії електропередачі, внаслідок чого знеструмились побутові споживачі та шахта, у якій перебувало 50 працівників (усіх виведено на поверхню). Протягом двох годин займання ліквідовано, усіх споживачів заживлено.

  Стан мереж

  У Житомирській області через технічні причини вимикалась лінія ПЛ 110 кВ, внаслідок чого знеструмились три підстанції (побутові споживачі, місцева промисловість). За півгодини всіх споживачів заживлено.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі залишається стабільним і становить 15,59 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Імпорт/ експорт

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 571 МВт*год. Також передбачається експорт – до 2312 МВт*год до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови.