• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 13 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 жовтня 2023 року о 11:05

  Внаслідок обстрілів об'єктів газотранспортної системи - без газу 13,5 тисячі споживачів, електроенергії, яку генерують українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів

  Наслідки обстрілів

  Після ударів, яких завдав ворог у ніч на 12 жовтня по газорозподільних станціях (ГРС) на Харківщині, припинено газопостачання для 13,5 тис. домогосподарств. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.

  Генерація 

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Ситуація у прифронтових областях

  Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні з рф території. Через обстріли на Донеччині знеструмлювалися 52 населених пункти, на Миколаївщині – 4 населених пункти. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Загалом за добу енергетики заживили понад 20 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти у Донецькій і Харківській областях.

  Ситуація у регіонах

  Через несприятливі погодні умови знеструмлено 4 населених пункти в Чернігівській області. Також внаслідок техпорушень є знеструмлені споживачі в Сумській області.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні після повені залишаються знеструмленими 1,7 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,74 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 66,00 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 4 711,00 МВт*год.