• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 13 листопада
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 листопада 2023 року о 11:02

  Через негоду без світла залишалися споживачі у 8 областях України, внаслідок обстрілу на Донеччині була знеструмлена шахта, де перебували 28 працівників

  Наслідки негоди 

  В Україні триває ліквідація наслідків негоди, яка вирувала у вихідні.
  У Дніпропетровській області внаслідок складних погодних умов електропостачання вимикалося у 293 населених пунктах. Без світла залишалися понад 77 тисяч споживачів. Наразі відключеними залишаються 52 населених пункти – понад 7 тисяч споживачів.

  На Сумщині через несприятливі погодні умови – без світла понад 1,2 тисячі споживачів.

  Також через сильні пориви вітру на ранок 13 листопада залишалися знеструмленими абоненти у Донецькій, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Чернігівській областях.

  Тривають роботи з відновлення електропостачання.

  На Дніпропетровщині буревієм було пошкоджено наземний розподільний газопровід низького тиску – без газопостачання лишилися мешканці приватного сектору. Витоку газу немає. Ведуться ремонтні роботи.

  Генерація 

  Енергогенеруючі потужності працюють у штатному режимі. Запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій. Обсяг виробленої електроенергії достатній для повного забезпечення потреб споживачів та промисловості.
  У короткостроковий ремонт виводився один блок ТЕС. Наразі його переведено у резерв.

  Ситуація у прифронтових областях 

  На Донеччині через обстріл знеструмилася повітряна лінія та електропідстанція, внаслідок чого без світла залишилася одна із шахт. На момент відключення під землею перебували 28 людей. Усіх виведено на поверхню.
  На Харківщині енергетики відновили світло для понад 1,6 тисячі споживачів.
  У Чернігівській області через ворожі обстріли повністю та частково знеструмлено 18 населених пунктів.
  Без світла через бойові дії залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

  Експорт/імпорт 

  Еспорт електроенергії за 11 та 12 листопада до Молдови, Словаччини та Румунії сумарно склав 8 581 МВт*год, імпорт зі Словаччини та Румунії - 1965 МВт*год.