• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 11 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 жовтня 2023 року о 11:35

  З випередженням графіка вийшов з ремонту черговий блок АЕС (415 МВт), електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів

  Генерація 

  З випередженням графіка вийшов з ремонту черговий блок атомної генерації. Він додасть до енергосистеми додаткові 415 МВт потужності.

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак.

  Ситуація у прифронтових областях

  Через обстріли знеструмлювалися 8,5 тис. споживачів на Донеччині та понад 4 тис. – на Дніпропетровщині. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Стан мереж 

  Минулої доби дією захисту в Харківській області вимикалася ПЛ 330 кВ оператора системи передачі «Укренерго». Споживачі при цьому не знеструмлювалися.

  Ситуація у регіонах

  Відключалася повітряна лінія 110 кВ оператора системи розподілу в Одеській області. Через це знеструмлювалися 4 тис. споживачів. Також через технологічні порушення в Дніпропетровській області без світла залишалися 7 тис. споживачів. Наразі всіх заживлено.

  У Волинській області електромонтер під час виконання службових обов'язків потрапив у ДТП, швидкою допомогою постраждалого доставлено до лікарні. Обставини нещасного випадку з'ясовуються.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні після повені залишаються знеструмленими 1,7 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,75 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 907,00 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови склав 1 612,00 МВт*год.