• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 10 листопада
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 листопада 2023 року о 11:36

  Через обстріли відключалися дві ВЕС на півдні країни, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів 

  Наслідки обстрілів

  Через ворожі обстріли у південному регіоні відключилася лінія електропередачі напругою 220 кВ. Також було відключено дві вітрові електростанції. Їхню роботу вже відновлено.

  Генерація

  Енергогенеруючі потужності працюють у штатному режимі. Запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій. Обсяг виробленої електроенергії достатній для повного забезпечення потреб споживачів та промисловості.

  Ситуація в регіонах 

  На Львівщині під час проведення робіт на одній з підстанцій під напругу потрапив 27-річний працівник ремонтної бригади, він отримав опіки.

  Бригада швидкої надала постраждалому першу допомогу та доставила до опікового відділення. З’ясовуються причини цієї події.

  На Кіровоградщині з технологічних причин було відключено 390 споживачів. Тривають ремонтні роботи.

  Ситуація у прифронтових регіонах 

  На Донеччині за минулу добу внаслідок бойових дій вимикались 23 населені пункти. Відновлено електропостачання для понад 11, 5 тисяч абонентів.

  У Запорізькій області через технологічні причини залишається частково знеструмленим 1 населений пункт На Миколаївщині частково відключено 1 населений пункт, без світла 1010 побутових та 26 юридичних споживачів. Тривають роботи з відновлення енергопостачання.

  Також з технологічних причин було знеструмлено 53 споживачі на Дніпропетровщині.

  Без електропостачання залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Чернігівській, Харківській, Херсонській областях. Загалом за добу заживили понад 16 тисяч абонентів.

  Триває відновлення і газопостачання. Минулої доби газовики повернули газ споживачам у Харкові та Запорізькій області, які залишался без газопостачання (близько 50 абонентів).

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі атомної електростанції – наразі він становить 15,66 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії зі Словаччини та Румунії за минулу добу склав 1365 МВт*год. Експорт до Словаччини, Румунії та Молдови – 3 485 МВт*год.

  Також у денні години оператор системи передачі «Укренерго» реалізував надлишки електроенергії до Польщі сумарною величиною у 510 МВт*год.