• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 10 березня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 березня 2024 року о 10:22

  Ситуація в енергосистемі на 10 березня: ворог знову атакував підстанцію НЕК «Укренерго» у Запорізькій області; через профіцит обмежувалось виробництво електроенергії з ВДЕ 

  Генерація 

  Вчора через сприятливі погодні умови та відповідно активне виробництво електроенергії сонячними станціями за командою диспетчера НЕК «Укренерго» застосовувалося обмеження генерації ВДЕ з 9:36 до 16:33 загальною величиною 1298 МВт.

  На поточну добу дефіциту електроенергії також не передбачається. У резерві – 16 блоків і 3 корпуси ТЕС та ТЕЦ, які будуть задіяні у разі потреби. Планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  Наслідки обстрілів

  Ворог продовжує тероризувати енергетичну інфраструктуру, зокрема прифронтових областей. Зафіксовано дроновий удар по підстанції НЕК «Укренерго» у Запорізькій області. Без постраждалих. Однак є пошкодження обладнання. Споживачі не знеструмлювалися.

  У Харківській області внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено газорозподільні мережі, відключено від газопостачання 617 споживачів.

  Надзвичайні ситуації

  На одній із шахт у Донецькій області внаслідок ураження електричним струмом загинув 38-річний електрослюсар підземної дільниці. Обставини трагедії з’ясовуються.

  Ситуація на ЗАЕС 

  Рівень води у ставку-охолоджувачі станції - 15, 54 м. Цього достатньо для забезпечення потреб ЗАЕС.

  Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

  Імпорт/ експорт 

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 850 МВт*год., також передбачається експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 5100 МВт*год.