• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 1 квітня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 01 квітня 2024 року о 10:07

  Ситуація в енергосистемі на 1 квітня: дефіциту електроенергії немає; ворог знову атакував високовольтну підстанцію 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Станом на ранок аварійні відключення електроенергії не застосовуються. Діють графіки погодинних обмежень у Харкові та мережеві обмеження споживання для промисловості у Криворізькому районі.

  Дефіциту електроенергії немає. Планується комерційний імпорт.

  Учора фіксувався профіцит у системі - через сонячну погоду та відповідно інтенсивний виробіток електроенергії СЕС протягом дня НЕК «Укренерго» зменшував навантаження об’єктів ВДЕ сумарною величиною 1739 МВт*год.

  Наразі енергосистема працює стабільно та збалансовано.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ 

  На високовольтній підстанції у Запорізькій області зафіксовано вибухи БПЛА. Є пошкодження обладнання.

  У результаті бойових дій пошкоджено газопровід середнього тиску до будівлі пожежної частини у Харківському районі. Без газопостачання залишилась частина населеного пункту та комунально побутовий об’єкт.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технологічні порушення відключилося обладнання на підстанції на Одещині, внаслідок чого знеструмлювалися споживачі у м. Одеса. Протягом трьох годин усіх споживачів заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,51 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 14 296 МВт*год. Передбачається також незначний експорт – до 240 МВт*год.