• In English
 • Ситуація в енергосистемі: через негоду знеструмлювалися понад 140 населених пунктів у 6 областях, дефіцит в енергосистемі відсутній
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 липня 2023 року о 11:06

  Наслідки негоди

  Внаслідок грозового шторму, який пройшов країною, і викликаних ним технологічних порушень знеструмлювалися в Дніпропетровській області – 75 населених пунктів, у Запорізькій області – 37, в Сумській – 14, в Полтавській – 12, в Чернігівській – 6, у Київській області – 4 населені пункти.

  Генерація

  Ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної - триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  Наслідки обстрілів

  Уночі ворог завдав чергового удару по території України. Зафіксовано пошкодження лінії електропередачі в Миколаївської області, внаслідок чого частково знеструмлений 1 населений пункт.

  Також в Одеській області внаслідок пошкоджень, завданих ракетною атакою, було відключення кількох ліній електропередачі, знеструмлено майже 3 тис. споживачів. Ремонтні бригади чекають на допуск, щоб почати огляд ліній та відновлювальні роботи.

  Ситуація у прифронтових областях

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли знеструмлювалися 33 населених пункти у Донецькій області. Залишається без світла частина абонентів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні залишаються без світла 12,7 тисячі споживачів.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Відновлювальні роботи сповільнені, зокрема, через постійні обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,4 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.