• In English
 • Світлана Воробей: У всіх є час та можливість провести апробацію ПРРО та взяти участь в їх удосконаленні
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 серпня 2020 року о 17:41

  «Ті підприємці, які сьогодні ще не мають обов’язку застосовувати РРО, можуть долучатись до тестування ПРРО. Враховуючи, що норми щодо обов’язкової фіскалізації наберуть чинності через п’ять місяців після запуску ПРРО, у всіх є можливість провести апробацію новітніх моделей РРО, набути досвід у використанні, взяти участь у виявленні їх «слабких» і «сильних» сторін та удосконаленні відповідно до потреб користувачів та учасників ринку», - зазначила заступник Міністра фінансів Світлана Воробей під час круглого столу «Запровадження програмного забезпечення «РРО в смартфоні».

  В рамках заходу Мінфін спільно з ДПС та представниками бізнесу відзвітували про запровадження програмного забезпечення «РРО в смартфоні».

  Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року безкоштовне фіскальне рішення для програмного РРО стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі.

  Світлана Воробей повідомила, що Уряд та Мінфін створили всі необхідні умови задля нормальної роботи цього технічного рішення. Зокрема, 8 липня завершено державну реєстрацію наказів Мінфіну про застосування програмних РРО. Мова йде про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також форми і зміст розрахункових документів.

  Крім того, 22 липня затверджено низку постанов, якими визначаються вимоги до програмних реєстраторів розрахункових операцій та приведено до вимог чинного законодавства діючі акти Кабміну, що регулюють сферу застосування РРО.

  У свою чергу заступник голови Держаної податкової служби Наталія Калєніченко повідомила, що безкоштовне програмне рішення ДПС може бути застосоване для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet. «Я впевнена, що в найкоротший час платники податків матимуть змогу оцінити переваги програмних РРО», – зазначила Наталія Калєніченко.

  Вона також пояснила, що два розроблені АРІ дозволять інтегрувати програмне забезпечення будь-якого ПРРО з фіскальним сервером ДПС. Тобто інші розробники зможуть випустити свій програмний продукт для суб’єктів господарювання, але лише за умови що він буде відповідати вимогам законодавства та технічним вимогам АРІ.

  В межах заходу розробники програмного продукту від ДПС продемонстрували можливості ПРРО й надали інструкцію по реєстрації та встановленню на різні пристрої.

  Свої очікування від нових програмних продуктів, які направлені на полегшення ведення господарської діяльності, озвучили представники бізнесу від різних асоціацій, зокрема УРБ, СУП, Бізнес Хелп, Всеукраїнської таксомоторної асоціації тощо.

  Зазначимо, що запровадження програмного РРО є важливим кроком до спрощення умов ведення підприємницької діяльності. та детінізації економіки.

  Посилання на відеозапис.