• In English
 • Світлана Гринчук: Водневі технології – важлива складова «зеленого» переходу України і досягнення глобальних кліматичних цілей
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 березня 2024 року о 12:37

  Україна виконує міжнародні зобов’язання і здійснює реформи у напрямку «зеленої» трансформації енергетичного сектору для досягнення глобальних кліматичних цілей попри продовження воєнних дій.

  На цьому наголосила заступник Міністра енергетики України Світлана Гринчук під час дискусії у межах Berlin energy transition dialogue 24.

  «У 2023 році Україна схвалила  Енергетичну стратегію, яка визначає  ключові стратегічні цілі: кліматична нейтральність в енергетичному секторі, оновлення та модернізація енергетичної інфраструктури, а також сприяння розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива», - зазначила вона.

  Заступник Міністра наголосила, що Україна, як і ЄС, визначили водень ключовою технологією для декарбонізації важливих секторів промисловості. Протягом поточного року заплановано схвалення Водневої стратегії України до 2050 року, яка передбачає виробництво водню для внутрішнього споживання та експорту (в обсязі до 1,5 млн тонн на рік), а також реконструкцію промислового сектору, зокрема хімічної промисловості, та розвиток «зеленої» металургії.

  Окрім цього, вдосконалення водневих технологій відкриває для України можливість створювати «зелені» робочі місця відповідно до Зеленої угоди та цілей енергетичного переходу.