• In English
 • Світлана Гринчук: Допомога міжнародних партнерів важлива для прискорення ремонтів після російських атак
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 травня 2024 року о 22:46

  Заступник Міністра енергетики України Світлана Гринчук взяла участь у вебінарі для дипломатичних місій України. Основна тема - залучення гуманітарної допомоги та грантової підтримки для потреб українського енергетичного сектору. Захід організовано Міністерством енергетики України спільно з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Серед учасників - представники Франції, Болгарії, Латвії, США, Канади, Молдови, Азербайджану, ОАЕ, Угорщини, Бельгії та інших країн.

  Світлана Гринчук подякувала працівникам дипломатичних місій України за співпрацю та координацію зусиль для підтримки стійкості української енергосистеми в умовах ворожих атак.

  З березня 2022 року Україна отримала 1110 гуманітарних вантажів з енергетичним обладнанням вагою понад 15 тисяч тонн від 36 країн світу. Водночас потреби в устаткуванні зростають після кожної ворожої атаки.

  Заступник Міністра поінформувала учасників заходу про поточний стан роботи енергосистеми та наслідки останніх масованих обстрілів росіянами об’єктів енергетичної інфраструктури.

  «За останні чотири хвилі масованих атак ворог значно пошкодив нашу теплову генерацію, завдав пошкоджень гідрогенерації та об’єктам системи передачі. Ситуація наразі досить складна. Для відновлювальних робіт та нарощування генеруючих потужностей нам дуже потрібна підтримка партнерів», - зазначила Світлана Гринчук.

  Вона ознайомила представників дипломатичних місій з потребами в обладнанні, яке допоможе наростити потужності розподіленої генерації, зокрема в газових турбінах та газопоршневих установках, потужних генераторах.

  Окремо акцентувалося на потребах у трансформаторах, іншому високовольтному та габаритному обладнанні для ремонтів на пошкоджених станціях.

  «Нам може стати дуже корисною допомога сусідніх країн, які мають схожі енергосистеми, використовували подібне обладнання і можуть передати нам вживане устаткування», - додала вона.

  Світлана Гринчук також зазначила, що ефективним механізмом залучення міжнародної допомоги енергосектору є Фонд підтримки енергетики України, створений за спільною ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.