• In English
 • Світлана Глущенко: Зміцнення соціального діалогу - необхідна умова для покращення ефективності регулювання ринку праці
  Міністерство економіки України, опубліковано 24 вересня 2021 року о 16:07

  Сьогодні, 24 вересня, в Мінекономіки відбулась зустріч заступника Міністра економіки України Світлани Глущенко з командою оцінювальної місії Проекту Міжнародної організації праці “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”.

  “Розвиток людського капіталу залишається ключовим пріоритетом Уряду. Україна зацікавлена у партнерстві задля вдосконалення механізмів регулювання ринку праці, актуалізації напрямів підготовки фахівців відповідно до перспективних потреб ринку праці, а також зміцнення соціального діалогу та інституту колективних переговорів. Співпраця в рамках Проекту дозволяє налагодити конструктивну взаємодію з усіма соціальними партнерами”, - зазначила Світлана Глущенко.

  Так, під час реалізації Проекту вже проведено цілу низку заходів, спрямованих на комплексне розв'язання проблем зайнятості та ринку праці. Одним з ключових завдань є оцінка відповідності законодавства України міжнародним зобов’язанням. Завдяки плідній співпраці з експертами Проекту Мінекономіки підготувало зміни до чинного законодавства у сфері зайнятості населення, спрямовані на імплементацію міжнародних норм та кращих практик.

  Ще одне пріоритетне завдання Проекту - налагодження соціального діалогу, проведення колективних переговорів та посилення спроможності соціальних партнерів. Наразі Мінекономіки в рамках тристоронньої робочої групи підготувало законопроект у сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин, який також містить низку актуалізованих норм з питань соціального діалогу. 23 вересня 2021 року законопроект обговорено з представниками заінтересованих органів та соціальних партнерів в рамках тристоронньої робочої групи, утвореної Президією Національної тристоронньої соціально-економічної ради. За результатами зустрічі досягнуто домовленості продовжити консультації для врегулювання низки спірних питань.

  Довідково

  Проект МОП “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” фінансується Міністерством закордонних справ Данії та спрямований на підтримку реформи Державної служби зайнятості України, децентралізації політики зайнятості, розвитку підприємництва, покращення соціального діалогу та посилення ролі соціальних партнерів у ньому.