• In English
 • Світлана Глущенко: Мін’юст вдосконалює порядок допуску до професії приватних виконавців та порядок діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців
  Міністерство юстиції України, опубліковано 22 березня 2019 року о 11:30

  Міністерство юстиції України створює всі необхідні умови для становлення і розвитку незалежного та високопрофесійного інституту приватних виконавців в Україні. На цьому наголосила заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

  За її словами, Україна послідовно виконує взяті на себе зобов’язання щодо проведення судової реформи, зокрема посилення системи виконання судових рішень. За домовленостями з нашими міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом, було прийнято необхідну нормативну базу та вже з 2017 року в Україні почала діяти змішана система виконавчого провадження та створено абсолютно нову для України професію – приватний виконавець.

  «Більше ніж за 2 роки з початку запровадження інституту приватних виконавців було забезпечено понад 2500 місць для навчання. Понад 1500 осіб виявили бажання проходити навчання, а більше 1200 осіб вже успішно завершили його. Наразі більше 150 приватних виконавців внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України і вони розпочали повноцінну роботу», - зазначила Світлана Глущенко.

  Вона зауважила, що створення Асоціації приватних виконавців дало початок становленню системи самоврядування приватних виконавців в Україні. Основна мета її діяльності - захист прав нового інституту.

  «Міністерство юстиції з урахуванням євроінтеграційного курсу, міжнародних зобов’язань та думки представників професії, розуміючи важливість та незворотність процесу реформування сфери виконання рішень судів та інших органів, взяло чіткий курс на вдосконалення процесу допуску до професії приватних виконавців, порядку діяльності Дисциплінарної комісії та окремих норм, які регламентують діяльність як державних, так і приватних виконавців», - підкреслила заступник Міністра.

  «Найближчим часом відбудеться прес-конференція щодо вдосконалення порядку допуску до професії приватних виконавців та порядку діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців», - додала заступник Міністра юстиції.