• In English
 • Світлана Глущенко: 95 млн грн заборгованості по заробітній платі стягнуто з недобросовісних роботодавців з початку 2019 року
  Міністерство юстиції України, опубліковано 05 березня 2019 року о 15:10

  За 2 місяці цього року органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців 95 млн грн, при цьому заборгованість повністю погашена відносно 13 273 працівників. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

  «Міністерство юстиції у своїй роботі приділяє велику увагу захисту соціально незахищених категорій населення. Якщо працівник, для якого заробітна плата часто є єдиним джерелом доходу, не отримує її через непорядність роботодавця, держава повинна цю людину захистити і відстояти її трудові права. Для цього у квітні минулого року ми запустили цілу кампанію зі стягнення заборгованості по заробітній платі і отримали вражаючі результати. Понад 460 млн грн стягнуто з недобросовісних роботодавців у 2018 році, а за перші два місяці 2019 року стягнуто вже 95 млн грн. Це на 30 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Така динаміка свідчить про те, що державні виконавці не зупинились на досягнутому і продовжують активно відпрацьовувати виконавчі провадження даної категорії», - зауважила Світлана Глущенко.

  За словами заступника Міністра, в цьому році підприємства з великою заборгованістю по заробітній платі продовжують гасити мільйонні борги перед своїми працівниками. Наприклад, ПАТ «Запоріжжяобленерго» у цьому році погасило заборгованість у 9,8 млн грн і 4,5 млн грн минулого року, «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» погасило 2,7 млн грн в цьому році і 19,5 млн грн у минулому, ПрАТ «Рівнеазот» – 5,7 млн грн у 2019 і 29,7 млн грн впродовж 2018 року. Завдяки цьому десятки тисяч працівників нарешті отримали зароблені ними кошти.

  Світлана Глущенко також повідомила, що на даний момент до ТОП-3 боржників належать ПАТ «Футбольний клуб «Металіст» із сумою заборгованості понад 117 млн грн, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із заборгованістю 74,6 млн грн, та ПрАТ «Азовзагальмаш» із заборгованістю 25,3 млн грн.