• In English
 • Впровадження телемедицини дозволить надавати своєчасну та якісну меддопомогу в сільській місцевості, - Лев Парцхаладзе

  Впровадження телемедицини в рамках реформи сільської медицини, яка була ініційована Президентом України Петром Порошенком, дозволить надавати своєчасну та якісну медичну допомогу жителям у сільській місцевості. Вона направлена на боротьбу з такими поширеними в Україні захворюваннями серед населення, як серцево-судинні, бронхіальна астма, цукровий діабет та дерматологічні хвороби.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Один з основних напрямків реформи сільської медицини, в рамках якої в областях України активно будуються сучасні медичні амбулаторії, є впровадження телемедицини для можливості своєчасної та якісної діагностики. У кожній такій амбулаторії буде Інтернет та сучасне обладнання, і жителю села не потрібно буде їхати у район або місто, щоб проконсультуватися з лікарем або отримати необхідний рецепт. Це можна буде зробити дистанційно, що заощадить і час, і витрати пацієнтів», – зазначив він.

  Лев Парцхаладзе підкреслив необхідність використання сучасних технологій для підвищення якості надання медичних послуг в Україні, а особливо - в сільській місцевості. «Ми створюємо новий та сучасний формат надання медичних послуг для населення, що проживає в сільській місцевості. А це близько 30% жителів України. В українських селах та містах мають бути рівні можливості. Медицина повинна ставати доступнішою, і впровадження телемедицини - вагомий крок до цього», – наголосив Лев Парцхаладзе.

  Так, телемедичне обладнання вже успішно працює в тестовому режимі у новозбудованих амбулаторіях у Кіровоградській та Рівненській областях. Просто з робочого місця місцевий сільський лікар може консультуватися з профільними лікарями: пульмонологом, ендокринологом, кардіологом, дерматологом.

  Нагадаємо, на сьогодні вже збудовано 13 нових медамбулаторій в сільській місцевості. Будівництво триває в усіх областях України на майже 400 об’єктах. Всього у рамках реформи на першому етапі заплановано будівництво 517 нових медамбулаторій.

  Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості - це доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця, зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину та службовий транспорт. Вони будуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр. її розмір складає 5 млрд грн. У 2019 році у Державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

  Довідково

  Сучасні медамбулаторії - це новий стандарт у наданні первинної медичної допомоги у сільській місцевості:

  • доступна та кваліфікована допомога;
  • комфортні умови;
  • сучасне обладнання і телемедицина.

  Мета проекту – боротьба із 4 розповсюдженими захворюваннями: серцево-судинні, дерматологічні, бронхіальна астма та цукровий діабет.

  Реформа сільськамедицина ініційована Президентом України, в рамках якої Мінрегіон спільно з Міністерство охорони здоров’я України вже відпрацювали створення ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги, які затверджені обласними держадміністраціями. Зараз координується робота з будівництва нових сучасних медамбулаторій.