• In English
 • Суспільство хоче не просто побачити й зрозуміти переваги євроінтеграції, а й мати можливість ними скористатися, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Ужгороді
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 червня 2018 року о 15:17

  Більшість українців підтримує євроінтеграцію, а розуміння суті змін на місцевому рівні забезпечує зростання підтримки цих змін. Саме високий рівень регіональної підтримки євроінтеграційних реформ є запорукою їхньої успішної реалізації. Про це заявила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час регіональної презентації інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» в Ужгороді.

  «Активна комунікація допомагає українцям зрозуміти, які саме реформи відбуваються в країні, та впливає на ставлення людей до змін. Саме тому ми розпочали інформаційну кампанію, аби продемонструвати реальні історії українців, які вже скористалися можливостями, що з’явилися завдяки Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Це успішні підприємці, які почали експортувати свою продукцію до ЄС, молоді люди, які здобули освіту в європейських університетах в рамках програми Erasmus +, а також науковці і митці, які завдяки європейським програмам і грантам отримали кошти на модернізацію наукових лабораторій, музейних експозицій, проведення різноманітних досліджень», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Сьогодні Закарпаття не лише показує стрімке зростання експорту до ЄС. Воно показує, що ми можемо продавати більше, ніж купуємо, до того ж продавати товари з високою доданою вартістю. Це реальність, яка не може не вселяти надію. Вона повністю спростовує міфи про нашу неспроможність і неконкурентність», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр. Вона розповіла, що торік експорт із Закарпатської області збільшився на 19,4%, або майже на чверть мільярда доларів. Сальдо зовнішньої торгівлі з країнами, кордони яких межують із областю, позитивне і складає 716 млн дол. Найбільше, 59,2% від загального експорту, складає частка машин, обладнання та механізмів, а також електротехнічного обладнання.

  «Закарпаття – єдина область України, що межує з чотирма країнами Європейського Союзу – Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею, – наголосив заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. – І з кожною з цих країн у нас діють спільні програми в економічній та культурній сферах. Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України закарпатці розглядають як безальтернативний, оскільки особисто можуть оцінити всі переваги життя в ЄС. У підтримці цього курсу наша область може стати прикладом для інших регіонів країни».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що високий рівень суспільної підтримки євроінтеграції, який нині є в Україні, дає підстави говорити про те, що дедалі більше українців будуть використовувати нові можливості, які відкриває поглиблення співпраці з ЄС.

  Своєю чергою голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський підтримав тезу Віце-прем’єр-міністра та наголосив на важливості об’єднання зусиль всіх гілок влади та громадського сектору щодо імплементації положень Угоди про асоціацію. «В Україні зараз є надзвичайно високий рівень суспільної підтримки євроінтеграції. Важливо, щоб ця підтримка трансформувалася в кроки громадських активістів, представників центральної та місцевої влади, спрямовані на втілення високих стандартів, які пропонує Європа. Проект ЄС «Просування реформ в регіони», який впроваджують Інститут економічних досліджень та політичних консультацій разом з «Європейською правдою», якраз займається цією трансформацією. Проект вже об'єднує 60 регіональних ГО та ЗМІ, які своєю діяльністю реально сприяють побудові Європи в Україні», – додав він.

  У заході також взяли участь нові герої кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей»: професор Ужгородського національного університету, очільник Науково-дослідного і навчального Центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок УжНУ, експерт низки міжнародних проектів та програми «Горизонт 2020» Надія Бойко та керівник відділу продажів компанії із Закарпаття, яка експортує консервовані фрукти та овочі, джеми і напої до країн Європейського Союзу, Сергій Гецко.

  Довідково

  Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» ініційована Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС Association4U. Мета кампанії − підвищити рівень свідомої підтримки європейського курсу країни та обізнаності українців про те, якими перевагами європейської інтеграції вони можуть скористатися вже сьогодні.

  Проект «Просування реформ в регіони» здійснюється Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його мета − посилити підтримку та тиск громадськості задля здійснення проєвропейських реформ в Україні.

  Проект «Діалог зі сприяння торгівлі» здійснюється Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та має на меті зміцнення потенціалу бізнес-асоціацій і НУО для створення підґрунтя успішної інтеграції України в світову економіку і подальшу інтеграцію в ЄС.

  Суспільство хоче не просто побачити й зрозуміти переваги євроінтеграції, а й мати можливість ними скористатися, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Ужгороді