• In English
 • Сучасна диспетчерська служба на Полтавщині — успішний приклад медичної реформи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 лютого 2020 року о 18:43

  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сьогодні ознайомився з роботою сучасної Центральної диспетчерської служби в Полтавській області, що запрацювала у вересні 2019-го року.

  «Центральна диспетчерська служба на Полтавщині — один із успішних прикладів пілоту в рамках медреформи. Це приклад того, як будуть працювати диспетчери по всій країні», — сказав Олексій Гончарук.

  Диспетчери приймають дзвінки на «103» від людей по всій області. Всі вони мають медичну освіту — фельдшери. Є і лікарі, які працюють у 5 змін. Якщо людина потребує додаткової консультації, її переключають на лікаря-консультанта, або на старшого лікаря. Щодня надходить понад 1,7 тис. дзвінків, із них більше 40% — консультативні.

  Усього в Полтаві зараз працюють 145 карет швидкої допомоги, із них близько 100 щодня працюють у місті за викликами. Усі карети оснащені GPS-сигналами, а також електрокардіографами. Це такі телемедичні пристрої, які допомагають визначити порушення кровообігу в судинах на відстані. Так можна оперативно виявити інсульт чи інфаркт у людини.

  «Просто в цифрах: якщо раніше ми втрачали кожну четверту людину із підозрою на інсульт — 25,5% через неправильне діагностування, тепер ця цифра зменшилась до 13,4%. Мета Уряду на 2020-й рік — врятувати якомога більше життів наших людей. І Полтава своїм прикладом вже доводить, що скоротити смертність у декілька разів — реально», — сказав Олексій Гончарук.

  Він додав, що в Україні часто люди помирають через неправильну госпіталізацію та несвоєчасне діагностування. Серед причин раптової смерті переважають інсульт (200 тис. випадків у рік, смертність 20%) та інфаркт міокарда (50 тис. випадків, смертність 30%).

  Олексій Гончарук наголосив, що така ситуація неприпустима і Уряд системно буде боротися з цим: «1 квітня стартує другий етап медреформи. Життя та здоров’я українців – наш пріоритет».
  Сучасна диспетчерська служба на Полтавщині — успішний приклад медичної реформи Сучасна диспетчерська служба на Полтавщині — успішний приклад медичної реформи Сучасна диспетчерська служба на Полтавщині — успішний приклад медичної реформи