• In English
 • Дмитро Кулеба: Вступ України до НАТО - це питання часу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 13 лютого 2020 року о 19:05

  Вступ України до НАТО - лише питання часу, адже наша держава вже не є лише прохачем допомоги, а становить інтерес для Альянсу, який може вчитися в українців, як захищати свої країни, переконаний Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

  Про це він заявив у четвер, 13 лютого, виступаючи перед курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у ході робочої поїздки до Харківської області.

  Дмитро Кулеба зустрівся з викладацьким складом університету, ознайомився з основними напрямами навчального процесу та поспілкувався з курсантами.

  “На початку 1990-х років колишні країни соціалістичного табору - Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія - заявили про своє бажання стати членами НАТО. І їм тоді розповідали те саме: “Забудьте”, “Куди ви лізете?”, “Це неможливо”, “Цього ніколи не відбудеться”, - розповів курсантам Віце-прем’єр і додав, що попри такий песимізм, всі ці країни згодом стали членами Альянсу.

  Дмитро Кулеба переконаний, що для вступу до Альянсу потрібно послідовно працювати на цю мету і “не смикатися”: “Для мене початок російської агресії став переломним моментом, який означав: ми більше не будемо “смикатися”. Я думаю, крапки розставлені. Зрозуміло, де ворог, а де союзники”.

  Віце-прем’єр-міністр позитивно відзначив велику кількість стандартів НАТО, впроваджених у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, а також рівень володіння англійською, за якого 77% бакалаврських робіт минулого року курсанти захистили англійською мовою. Він подякував за цей розвиток керівництву і викладачам.

  “Я регулярно спілкуюся з представниками Північноатлантичного альянсу. І чую багато слів подяки за можливість вчитися у Збройних Сил України. Не просто приїжджати ділитися досвідом, а вчитися у вас, як потрібно захищати свою країну. Це тектонічний зсув у наших відносинах з НАТО. Ми більше не прохачі, які просять про допомогу. Ми маємо досвід. Ми важливі одне для одного. Все інше - питання часу. І цей час обов’язково настане”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Він розповів про амбітну ціль Уряду досягнути за 5 років критеріїв членства у Північноатлантичному альянсі. За його словами, інтеграція до НАТО необхідна, насамперед, самій Україні та її громадянам. Він також зауважив, що один з базових принципів Альянсу - це людиноцентричність: коли військовослужбовці мають гідні умови служби, якісну екіпіровку, зброю та техніку, належне фінансове забезпечення та соціальний захист, набувають високого рівня фахових навичок, а їхні права та гідність під час служби захищені.

  Довідково

  У складі Харківського національного університету Повітряних Сил імені І.М. Кожедуба існують льотний факультет, інженерно-авіаційний факультет, факультет зенітних ракетних військ, факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, факультет радіотехнічних військ протиповітряної оборони, факультет протиповітряної оборони Сухопутних військ, факультет післядипломної освіти, факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом, факультет перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу ХНУПС (м. Миколаїв), Інститут цивільної авіації (ІЦА), Військовий коледж сержантського складу. В університеті навчається понад 5 тис. курсантів.

  Університет готує військових льотчиків, штурманів, фахівців з бойового управління авіацією, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ, інженерно-авіаційного забезпечення, автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, комп’ютерних наук і інформаційних технологій, метрології, енергетики.

  У цьому році університет покращив свої позиції в Консолідованому рейтингу ЗВО України за підсумками 2018-2019 навчального року на 27 пунктів та сьогодні займає 49 місце серед понад 250 найкращих вишів України.

  Дмитро Кулеба: Вступ України до НАТО - це питання часу Дмитро Кулеба: Вступ України до НАТО - це питання часу Дмитро Кулеба: Вступ України до НАТО - це питання часу