• In English
 • Сучасна амуніція, зручне обмундирування, потужне озброєння та військова техніка мають забезпечувати ефективність та виживання наших піхотинців, — Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 06 травня 2021 року о 16:17

  З нагоди Дня піхоти сьогодні вже було багато привітань і вдячних слів на адресу справжніх професіоналів і патріотів: наших мужніх воїнів і ветеранів піхоти. Міністр оборони України Андрій Таран відзначив, що варто зупинитися і на тому, що робить Міністерство оборони для забезпечення українських піхотинців вже зараз.

  Три напрями, на яких наголосив Андрій Таран:

  У піхотинця сучасна зброя.

  Уже зараз більшість піхотинців мають у своєму розпорядженні прилади нічного бачення і нічні приціли. В їхніх інтересах розвідують обстановку безпілотники, а на озброєнні — новітні снайперські гвинтівки UAR-008 і UAR-10. Для посилення піхоти вже скоро планується прийняти на озброєння 7,62 мм патрони, тривають державні випробування вітчизняного 30-мм гранатометного пострілу ВОГ-17В та ВОГ-17ІН, а також приладу нічного спостереження перископічного. Наприкінці минулого року прийнято на озброєння 14,5-мм снайперську гвинтівку Alligator.

  Піхотинець на полі бою під прикриттям техніки.

  Щоб озброєння та військова техніка були сучасними та відповідали потребам «завтрашнього» дня, тривають відомчі випробування бойової машини піхоти з новим бойовим модулем та вдосконаленою системою керування вогнем. Здав тест БТР-4Е з покращеними характеристиками з подолання водних перешкод уплав.

  Піхота виконує бойові завдання злагоджено в єдиній системі.

  Бойові машини, засоби зв’язку і управління, розвідувальні комплекси та десятки інших розробок і закупок, які в кінцевому результаті дозволять посилити українського піхотинця.

  Піхотинець одягнений як військовослужбовець держави-члена НАТО.

  Для продовження роботи у цьому напрямі з початку 2021-го розроблено та затверджено технічні специфікації для бронежилета модульного, шапки зимової повсякденної, черевиків літніх, поліпшених берців , балаклав та інші видів одягу і екіпірування.

  «Міністерство оборони і надалі створюватиме умови для того, щоб наші піхотинці могли успішно виконувати бойові завдання із захисту свободи, незалежністі і територіальної цілісності України», — підсумував Андрій Таран.