• In English
 • Створення Єдиного цифрового реєстру нерухомої спадщини: завершено перший етап

  Міністерство культури та інформаційної політики України працює над створенням електронного реєстру нерухомої культурної спадщини, у якому відображатимуться дані про історичні, археологічні, архітектурні, ландшафтні пам’ятки, а також об’єкти містобудування, садово-паркового мистецтва та науки і техніки, що охороняються державою. Наразі завершено перший етап — електронне декларування даних.

  Впродовж п'яти місяців експерти з Обласних державних адміністрацій вносили в статичну базу даних відомості про об'єкти нерухомої культурної спадщини, які знаходяться в їх підпорядкуванні. В Україні налічується майже 120 тисяч об'єктів нерухомої культурної спадщини, але до цього часу не існувало єдиного обліку. Більшість реєстрів велись у паперовій формі, або не велись взагалі, що загрожувало збереженню пам'яток.

  «Завдяки цілі Віце-прем'єр-міністра - Міністра цифрової трансформації України  Михайла Федорова, побудувати найзручнішу країну в світі, Україна впевнено крокує до цифровізації, яка несе за собою спрощення та прозорість процесів. Це зміни, що відчуває кожен: електронні документи у застосунку Дія, державні послуги онлайн, широкосмуговий доступ до інтернет у найвіддаленіших куточках країни та багато іншого. У свою чергу Олександр Ткаченко налаштований цифровізувати культуру, трансформувати підходи до неї, зробивши доступнішою. Мета нашого Міністерства – цифрова трансформація має розширитись на всі підрозділи МКІП та стати невід'ємною частиною кожного напрямку роботи. Створення електронного реєстру нерухомої спадщини — перший крок до досягнення цієї мети і ми не збираємось зупинятись», — зазначила Анастасія Бондар, заступник Міністра культури та інформаційної політики  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

  Наступним кроком у створенні реєстру стане двоетапна верифікація даних. Їх перевірятимуть спочатку керівники профільних департаментів обласних державних адміністрацій, а пізніше — співробітники Головного управління охорони культурної спадщини МКІП. Всі дії будуть підписуватись кваліфікованим електронним підписом для максимального контролю та прозорості процесів.

  Єдиний цифровий реєстр нерухомої спадщини буде доступним для взаємодії з такими значущими системами, як E-construction, Держгеокадастр та іншими держреєстрами. Таким чином, будівельники зможуть оперативно отримувати дозвільні документи, співробітники правоохоронних органів — реагувати на правопорушення, а громадськості — контролювати процеси.