• In English
 • Створення електронної платформи для звітування та обміну даними забезпечить прозорість роботи видобувної галузі

  Про виконання завдань, передбачених планом дій з виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», зокрема, щодо створення електронної платформи для автоматичного збирання даних сьогодні йшлося на зустрічі, яку провів державний секретар Максим Немчинов із представниками Світового банку. Участь у заході взяли також фахівці Міненерговугілля, представники Секретаріату ЕІТІ, GIZ, ГО Діксі Груп.

  Максим Немчинов подякував представникам Світового банку за підтримку починаючи з 2015 року імплементації ЕІТІ в України.  Поділився здобутками України в цьому напрямку, відзначивши найважливіший серед них – прийняття 2018 року Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». На сьогодні розроблено План дій з реалізації зазначеного Закону.

  Максим Немчинов окреслив подальші плани щодо впровадження Закону. Зокрема це створення електронної платформи для автоматизації процесу збору даних, які будуть використовуватися для Звіту ЕІТІ. Це поліпшить оперативність звітування та забезпечить візуалізацію даних.  «У майбутньому функціонування такої платформи дозволить відмовитися від підготовки Звіту, оскільки всі дані будуть відкритими», -  зазначив державний секретар.  «Важливо не тільки запустити цей процес, а й потім підтримувати його на належному рівні», - підкреслив Максим Немчинов.

  Також зазначив, що наразі зроблено технічну оцінку впровадження онлайн-платформи. Подальшим завданням є визначення вимог до платформи на основі вивчення моделей її існування, зокрема досвіду системи Prozorro.  Функціонування платформи, підкреслив Максим Немчинов, потребує не тільки відповідного технічного та програмного забезпечення, а й подальшого адміністрування.

  Також зазначив, що Міненерговугілля за участю громадськості та компаній фіналізує оновлені форми звітності, і з вересня компанії мають звітувати за новими формами.

  Учасники зустрічі обговорили можливості щодо подальшого адміністрування електронної платформи, залучення фахівців до цієї роботи, впровадження нових форм звітності, часового проміжку для реалізації платформи та фінансової підтримки. Також наголосили, що хорошим інструментом для обговорення проблемних питань та досягнення компромісу з питань звітування є Багатостороння група зацікавлених осіб (БГЗО).

  Представники Світового банку відзначили прогрес в імплементації ЕІТІ в Україні та наголосили, що Україна є прикладом, яким чином ЕІТІ має впроваджуватися. Зокрема, зазначили, що у світі є небагато країн, які досягли такого прогресу імплементації ЕІТІ за  відповідного рівня фінансування.   

  За підсумками наради домовилися щодо подальшої співпраці з метою  забезпечення прозорості видобувної галузі в Україні, зокрема щодо підтримки створення та функціонування  електронної платформи звітування там обміну даними.