• In English
 • Студенти-медики візьмуть участь в міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої освіти
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 12 грудня 2018 року о 17:18

  12 грудня 2018 р. Кабінет Міністрів України своїм рішенням дозволив провести міжнародне моніторингове дослідження якості вищої освіти. Таке рішення є важливим кроком для розвитку медичної освіти в Україні.

  Міжнародне моніторингове дослідження буде проведено у форматі тесту для студентів четвертих курсів у першому кварталі 2019 року. Результати цього дослідження не вплинуть на успішність студентів і не можуть стати приводом для виключення студентів з університетів.

  Результати моніторингового дослідження дозволять:

  • порівняти рівень підготовки українських студентів-медиків з рівнем студентів з інших країн;
  • на основі отриманої інформації розробити рекомендації щодо поліпшення навчальних планів для студентів-медиків. Адже дослідження відображатиме, які саме знання українських студентів потребують удосконалення, а у яких питаннях їхня підготовка відповідає або перевищує міжнародний рівень;
  • підготуватися ЗВО до здачі міжнародного іспиту з основ медицини як частини єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Цей елемент іспиту нівелює корупційні ризики та об’єктивно перевіряє знання майбутнього лікаря;
  • встановити критерій склав-не склав для ЄДКІ в 2019 році (нагадуємо, що студенти-медики 3 курсу вже у 2019 році складатимуть цей іспит).

  Моніторингове дослідження допоможе об’єктивно оцінити якість української медосвіти та вдосконалити навчання студентів-медиків. Таке дослідження є частиною розвитку медичної освіти, що є обов’язковим елементом змін в охороні здоров’я. Адже від навчання лікаря безпосередньо залежить якість послуг для пацієнта.