• In English
 • Стратегічний діалог між Україною та Туреччиною набуває вагомої практичної складової
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 березня 2018 року о 17:22

  30 березня 2018 року у рамках офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Туреччини відбулося Шосте засідання Спільної групи стратегічного планування (СГСП) під співголовуванням глав зовнішньополітичних відомств двох країн. Зазначене засідання є підготовчим етапом до проведення Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною на рівні президентів.

  Під час СГСП Міністри здійснили огляд стану виконання домовленостей, досягнутих на найвищому рівні, а також окреслили перспективи подальших дій. Вони відзначили, що стратегічний діалог між Україною та Туреччиною набуває вагомої практичної складової за рахунок динамічного розвитку взаємодії у різноманітних секторах економіки. Особливе значення мають конкретні проекти у стратегічно важливих сферах, насамперед в оборонно-промисловій та авіакосмічній.

  Міністри наголосили на прагматизації та економізації українсько-турецьких відносин. У цьому контексті глави МЗС обговорили подальші кроки з прискорення підписання на взаємовигідних умовах Угоди про вільну торгівлю.

  Сторони констатували суттєву активізацію взаємодії у гуманітарному вимірі, зокрема було відзначено започаткування вивчення української мови в турецьких університетах.

  Обговорюючи українсько-турецьке співробітництво в рамках міжнародних організацій, Павло Клімкін підкреслив конструктивний характер двостороннього співробітництва на платформах ООН, ОБСЄ, Ради Європи, а також по лінії НАТО.

  Було також обговорено ситуацію на Донбасі та в окупованому Криму. У цьому контексті Міністр закордонних справ України подякував турецькій стороні за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України у її міжнародно визнаних кордонах. Окремий наголос був зроблений на консолідації зусиль з метою захисту прав кримських татар, які потерпають під тиском окупаційних властей в Криму.

  У цілому сьогоднішня зустріч підтвердила, що обидві сторони налаштовані на конкретні результати взаємодії і надалі у своїх відносинах сповідуватимуть принципи взаємної поваги та підтримки.