• In English
 • Стокгольм демонструє підтримку України в умовах загострення воєнно-стратегічної обстановки вздовж наших кордонів, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 квітня 2021 року о 19:38

  Сьогодні, 23 квітня, з ініціативи шведської сторони відбулася телефонна розмова Міністра оборони України Андрія Тарана з Міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом.

  «Цей дзвінок є демонстрацією підтримки Стокгольмом України в умовах загострення воєнно-стратегічної обстановки на наших східних та південних кордонах через агресивну політику РФ. З огляду на головування Швеції в ОБСЄ цього року, ми відзначаємо важливість продовження політико-дипломатичної підтримки України, яка дотримується позиції щодо мирного вирішення конфлікту», — заявив Міністр оборони України.

  Андрій Таран детально поінформував шведського колегу про безпекову ситуацію навколо державного кордону України та на тимчасово окупованих українських територіях, а також виклав бачення можливих варіантів її подальшої ескалації.

  У свою чергу Петер Хултквіст підтвердив наміри Королівства Швеція продовжувати надавати всебічну підтримку Україні та сприяти вирішенню конфлікту політико-дипломатичним шляхом.

  Сторони домовилися продовжити спільну роботу з розвитку двостороннього воєнно-політичного діалогу між Україною та Швецією.

  Міністр оборони України підтвердив запрошення Міністру оборони Королівства Швеція взяти участь в урочистостях з нагоди святкування 30-ї річниці Дня Незалежності України.