• In English
 • Степан Полторак: Усі започатковані оборонними відомствами України та Литви спільні проекти є вдалими і активно реалізуються
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 квітня 2019 року о 12:19

  Сьогодні, 11 квітня, у Києві Міністр оборони України Степан Полторак провів зустріч з Міністром охорони краю Литовської Республіки Раймундасом Кароблісом.

  Сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні, регіоні та світі, у тому числі у світлі загроз з боку Російської Федерації, а також актуальні питання українсько-литовського воєнно-політичного та військового співробітництва.

  Степан Полторак ознайомив членів литовської делегації з попередніми результатами та перспективами реформ в Україні та вітчизняному оборонному відомстві.

  Окремо він наголосив на важливості підтримки України на шляху проведення реформ з боку стратегічних партнерів, зокрема Литовської Республіки.

  «Сьогодні Україна перебуває у зоні турбулентності, у тому числі через те, що Росія не припиняє свої агресивні прагнення. У цих умовах нам потрібна підтримка партнерів як для продовження успішної політики санкцій проти країни-агресора, так і у контексті колективної безпеки», – сказав Міністр оборони України.

  Як підкреслив керівник вітчизняного оборонного відомства, курс України на вступ до Північноатлантичного альянсу залишається пріоритетом. Особливої ваги набуває процес втілення необхідних реформ в оборонній сфері з метою впровадження прийнятих у державах-членах НАТО принципів і стандартів, але з урахуванням існуючих специфічних для України викликів і загроз.

  Степан Полторак високо оцінив рішення про участь делегації Міністерства охорони краю Литовської Республіки у Дванадцятому Київському безпековому форумі.

   «Усі започатковані оборонними відомствами України та Литви спільні проекти є вдалими і активно реалізуються. Переконаний у подальшому розвитку нашого діалогу, поглибленні і покращенні двосторонніх відносин», – підкреслив Міністр оборони України.

  У свою чергу Міністр охорони краю Литовської Республіки Раймундас Каробліс серед пріоритетних питань двостороннього співробітництва відзначив підготовку офіцерського та сержантського корпусу для Збройних Сил України, проекти у сфері реформування системи управління та кібербезпеки, а також демократичного цивільного контролю.