• In English
 • Степан Полторак: Порядок забезпечення миру на Донбасі миротворчими підрозділами має відповідати всім вимогам міжнародних норм і законів
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 березня 2018 року о 14:25

  Про це йшлося в інтерв’ю для представників ЗМІ Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака.

  «Президент України постійно шукав різні шляхи припинення війни, в тому числі і як це питання вирішити й мирним шляхом. І одна з пропозицій – введення миротворчої місії, – повідомив генерал армії України Степан Полторак. – Порядок забезпечення миру на Донбасі миротворчими підрозділами має відповідати всім вимогам міжнародних норм і законів».

  Міністр оборони зазначив, що для того, щоб конфлікт не став замороженим, а миротворчі сили сприяли мирному вирішенню цієї проблеми, потрібно виконати декілька умов.

  «Миротворча операція повинна проводитися не тільки на території зіткнення, а й на всій окупованій території. Якщо вона буде проводитися виключно на лінії зіткнення, то виникнуть додаткові загрози для самої Місії. Потрібно діяти на всій території, в тому числі на ділянці кордону між Росією та Україною, яка тимчасово не контролюється українською владою», – підкреслив Степан Полторак.

  Іншою умовою проведення Місії, на думку глави оборонного відомства, є виведення з окупованої території Росією не тільки сформованих нею терористичних угруповань, але й її регулярних військ, а також є неприйнятною участь в Місії самої Російської Федерації.

  «Я не знаю таких прикладів у світовій історії, щоб окупант був одночасно окупантом і миротворцем. Росія дуже чітко маніпулює ситуацією, спочатку створюючи проблему, а потім виступаючи в ролі миротворця», – наголосив Міністр оборони.

  Степан Полторак ще раз підкреслив, що введення миротворчих сил сприятиме вирішенню цього конфлікту мирним шляхом, але водночас виразив переконання в тому, що паралельно потрібно дуже плідно працювати над реформуванням і створенням потужних Збройних Сил України, які б не допустили захоплення території, готові були б до захисту та відновлення територіальної цілісності України.