• In English
 • Степан Полторак обговорював реформи Міністерства оборони України та Збройних Сил України
  Міністерство оборони України, опубліковано 28 вересня 2018 року о 14:35

  Сьогодні Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів зустріч зі стратегічними радниками високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

  «Ми робимо спільну справу щодо реформування, і багато чого ми зробили разом. Хотів би сказати, що курс України на євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним, свідченням цього є наша спільна робота, – наголосив Степан Полторак. – Ми рішуче налаштовані на перспективний процес вступу до НАТО та Європейського Союзу. Наша стратегічна ціль не змінилася».

  Міністр оборони також зазначив, що доказом проведеної роботи є документи оборонного планування, напрацьовані разом з партнерами, а саме Стратегічний оборонний бюлетень, а також прийнятий Верховною Радою України Закон «Про національну безпеку України», який чітко визначає подальші кроки оборонного відомства.

  «Зараз ми працюємо на тим, щоб всі документи планування нашого розвитку відповідали Закону «Про національну безпеку України». Ми повинні підготувати Міністерство до роботи у новому статусі та формі, – повідомив Степан Полторак, відзначаючи посилення цивільного контролю над Міністерством оборони відповідно до цього закону.

  За словами Міністра, новий закон передбачає також проведення реформи органів військового управління, що фактично є вже переходом до практичної роботи.

  Стратегічні радники відзначили значний прогрес в реформуванні української армії.

  «Дев’яносто відсотків роботи вже виконано, залишилося ще десять відсотків прийняття найскладніших рішень, – сказав стратегічний радник від Сполучених Штатів Америки генерал (у відставці) Джон Абізейд. – Мені приємно, що ми вже можемо говорити про такі конкретні речі і досягли важливої критичної точки. Я вітаю вас з досягнутим обсягом позитивних напрацювань».

  Сторони також окреслили перспективи подальшої спільної роботи.