• In English
 • Степан Полторак: 2018 рік був роком прийняття стратегічних рішень
  Міністерство оборони України, опубліковано 31 січня 2019 року о 18:01

  2018 рік був надзвичайно складним та непростим. Це був рік викликів, загроз і агресії Російської Федерації проти Військово-Морських Сил ЗС України і в цілому проти України. Але це також був рік прийняття стратегічних рішень. На цьому сьогодні, 31 січня, під час засідання Комітету реформ наголосив Міністр оборони України, підбиваючи підсумки 2018 року.

  «До таких рішень я відношу прийняття Закону України «Про національну безпеку України», який чітко визначив пріоритети і завдання перед сектором безпеки і оборони щодо необхідності реформування. Цей Закон закріпив перехід Збройних Сил України до стандартів НАТО та здійснив незворотні зміни в секторі безпеки і оборони», - повідомив Міністр.

  Він підкреслив, що зміни до Конституції України чітко визначили всім органам влади завдання щодо необхідності і пріоритетності набуття членства в НАТО.

  Степан Полторак зазначив також, що 2018 рік був роком, коли РФ значно підняла градус агресивної політики в Азовському морі, здійснивши агресію проти Військово-Морських Сил України в Керченській протоці.

  За його словами, «саме загроза відкритої агресії проти держави стала основним фактором, який вплинув на прийняття рішення щодо введення правового режиму воєнного стану, що дало можливість підвищити рівень готовності держави до захисту своєї території».

  «Ми значно збільшили кількість військ на загрозливих напрямках. Ми провели певні заходи щодо підвищення можливостей ЗС України. Крім того, ми значно підвищили рівень підготовленості резервів, які у разі необхідності були готові до застосування», - зазначив Міністр.