• In English
 • Степан Кубів взяв участь у відкритті Ukraine Reform Conference у Торонто, Канада

  Сьогодні, 2 липня, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у відкритті Міжнародної конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference) у м. Торонто, Канада.

  У своєму виступі Степан Кубів окреслив здобутки України та відзначив про важливість подальшої консолідації міжнародних зусиль, які спрямовані на підтримку реформ та відновлення миру в Україні.

  «Зовнішні виклики, які сьогодні стоять перед Україною, є іспитом не тільки для нас. Це певний тест  для підтвердження спільної ідентичності для єдиної Європи, спільного демократичного світу. Канада є найпершою послідовною та надійною союзницею у протидії російській агресії заради відновлення миру в Україні, Європі та усьому світі. Бо доки небезпека загрожує Україні, світ не може бути безпечним», – зазначив  Перший віце-прем‘єр-міністр України.

  Степан Кубів відзначив, що сьогодні усі ми живемо у часи глобалізації економіки та колективної безпеки. Від також додав, що Україна протистоїть серйозним внутрішнім загрозам, серед яких корупція, популізм та необхідність прискорення темпу реформ.

  «Україна має право і шанс змінитися. Шанс, якого вона була позбавлена, коли віддала третій за розміром ядерний арсенал світу в обмін на гарантії відповідно до Будапештського меморандуму. Шанс, за який заплатили життям і здоров'ям 13 тисяч воїнів на Сході, понад 30 тисяч поранених, майже 1,7 мільйона вимушених переселенців. А ще – 20% економіки, зруйнований промисловий потенціал через анексію українського Криму та фактичну війну на Сході», – підкреслив Степан Кубів.

  Перший віце-прем‘єр-міністр України зазначив, що Україна має шанс забезпечити відновлення та економічне зростання у багатьох напрямках, більш того – вона уже демонструє перші ознаки економічного здоров’я. Він навів приклад стабілізації економіки, де сукупне зростання ВВП склало 8,4% за 2016-2018 роки. При тому, що щороку Україна спрямовує понад 5% ВВП України або 6 млрд доларів на безпеку і оборону.

  «Ми забезпечили оздоровлення практично усіх сфер та напрямків. Це реформа освіти, медицини, соціальної сфери, а ще децентралізація, перші успіхи малої приватизації, перезапуск системи управління державною власністю – усе впевнено демонструє волю України до гідного життя і її готовність боротися за право бути здоровою. Для цього слід забезпечити докорінні реформи у ключових сферах – енергетиці, агроіндустрії, інфраструктурі, що дозволить залучити у ці сфери приватний капітал, відтак прискорити економічне зростання», – наголосив Перший віце-прем‘єр-міністр України.