• In English
 • Степан Кубів взяв участь у Міністерській зустрічі з питань торгівлі у Брюсселі
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 21 вересня 2018 року о 09:57

  20 вересня у Брюсселі відбулася неформальна Міністерська зустріч з питань торгівлі за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Комісара ЄС з питань торгівлі Сесилії Мальмстрьом, Віце-прем’єр-міністра з європейської інтеграції Республіки Молдова Юрія Лянке та Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Георгія Кобулії.

  Головною метою зустрічі стало широке обговорення стану імплементації Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) Угоди про асоціацію між ЄС та країнами-партнерами та її вплив на двосторонню торгівлю товарами та послугами.

  У вступній промові Степан Кубів відзначив важливість зустрічей такого формату, які дають країнам Східного партнерства можливість ефективно комунікувати задля обміну досвідом з реалізації своїх євроінтеграційних прагнень, а також можливість координації спільних дій задля пожвавлення торгівлі з країнами ЄС та між собою.

  Перший віце-прем’єр-міністр України наголосив: «Слідування чіткій європейській стратегії дозволило Україні переорієнтувати власну торгівлю, щоб компенсувати величезні втрати, яких зазнали українські виробники внаслідок політично вмотивованого рішення Росії про закриття свого ринку для українських товарів. Сьогодні Європейський Союз вже є найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 41,8% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України, при цьому питома вага ЄС в українському експорті товарів дорівнює 42,1%».

  Степан Кубів також зустрівся із Комісаром ЄС з питань торгівлі Сесилією Мальмстрьом. Під час двосторонньої зустрічі Степан Кубів подякував за підтримку євроінтеграційних прагнень України з боку ЄС та особисто Сесилії Мальмстрьом за підтримку у проведенні внутрішніх реформ, а також у стримуванні зовнішньої агресії з боку РФ.

  «Угода ЄС з Україною є найбільшою за обсягом і змістом, тому наше велике спільне завдання має полягати у пошуку найкращих інструментів для більш повного використання можливостей як з ЄС, так і з країнами Східного партнерства. Для цього важливо проводити такі міністерські зустрічі на регулярній основі. Пропоную наступну з них провести у Києві», - зазначив Степан Кубів.

  У ході дискусії на запропоновані теми Степан Кубів також презентував учасникам зустрічі досвід України та основні результати реформи у сфері публічних закупівель, що є важливою частиною взятих Україною зобов’язань в ході імплементації Угоди про асоціацію із ЄС.